Bir Mucize Olsun

Hayatınız sıradanlaşmaya başladığında ve elle tutulur bir mutluluk sebebi göremediğiniz zaman içinizde mutlaka bir defa da olsa bu cümleyi kurmuş olmalısınız ” Bir mucize olsun. ”

Lütfen artık hayatımda güzel diyebileceğim bir şey olsun. Bu sıkıcı ve artık beni boğan hayatımda mucize adını verebileceğim bir şeyler olsun. Her ne olursa olsun ama bir şey olsun. Bir şeyler olduğu için değil ya da her şey aksi yönde gittiği için değil sadece artık yaşadığımı hissetmek için bir şey olsun.

Yaşamak nefes alıp vermekten ibaret bir fiil olsa herkes bu kadar bunalmış hissetmezdi ki zaten ben de artık nefes alıp veren bir yarı canlı olmak istemiyorum hayatımda bir şeyler olmalı ki yarı canlılıktan yaşıyor olmaya geçebileyim.

Seveyim mesela bir şeyleri içime sevme duygusu aşılansın, sevileyim mesela bu dünyadan göçüp gittiğimde birileri benim için üzülecek deyip göçmek istemeyeyim, sevineyim mesela bir şeylere gülmekten korkmadan heyecanla kahkaha atabileyim.

Hayatımda öyle şeyler olsun ki ben bugün yaşamaya başladım diyeyim. Her gün yaşamaktan sıkıldığım şu hayattan keyif almaya başlıyım. Ne zaman olacak veya olur mu bilmem ama tek bildiğim yalvaran gözlerle hayattan bir mucize istediğim.

Ay gündüzleri olurken güneş geceleri doğsun, bulutlar hiç ayrılmasın gökyüzünden içimize umut vermeye her zaman devam etsinler. Bir mucize olsun nefes alalım artık mecburi olduğu için değil zevkle, keyifle yaşayalım bu hayatları.

Bir gün mucizelerden vazgeçersem yaşamaya değer bir şeyim kalmayacak ben yaşamak istiyorum, nefes almak, gülmek, umut etmek istiyorum… Hayatlarımız çok benzer çok sıradan oldu ben böyle yaşamak istemiyorum.

Şu zamana kadar hayat bana bir şey vermedi hatta aksine daha birçok şey aldı ve belki de almaya devam edecek ama ben artık aldıklarının karşılığında bir şey versin istiyorum bir kucak dolusu mucize istiyorum şu yaşamı yaşamaya değer kılacak şeyler istiyorum.

Yaşadığım hayatta insanoğlunun bile isteye bize hiçbir zararı olmayan hayvanlara zarar vermesini görmek istemiyorum, kadınlar da gece dışarıda özgürce dolaşabilsin istiyorum, çocuklara tecavüz edilmesin istiyorum hatta kimse kimseye zorla el sürmesin istiyorum ben hayatımda mucizeler olsun istiyorum güzel ve yaşanılası bir dünya istiyorum.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: