Üniversiteler

Üniversiteler tatile gireli neredeyse bir sene oluyor. Virüsle başa çıkamamış bir hale girdik ve her yeri kapatmak zorunda kaldık daha önce yapılması gereken her şeyi tabi ki sona alarak yaptığımız için şu an bu haldeyiz.

Üniversiteler, hiçbir bölüm fark etmeden geleceğe ışık tutan gençler yetiştiriyor. Okumak tabi ki yetmiyor okumuş da cahil kalmış insanlar var sonuçta ama çoğu öğrencimiz geleceğe ışık tutan ve ülkemizi geliştirebilecek yeterlilikte oluyorlar.

Şimdilerde kısmi bir şekilde normalleşmeye çalışıyoruz kafeler ve restoranlar saat kısıtlamasına tabi bir şekilde açıldı lakin okullar için aynı şeyler olmadı. Bazı bölümlerin bazı sınıfları açıldı, uygulamalı dersleri olanların açılması, sınıfları açılmayan öğrencileri ayaklandırdı.

Şöyle bir düşünelim bu haklı bir ayaklanma mı? Bence değil. Üniversite okuyan öğrencilerimiz belli bir mertebeye gelmiş olmalı ve her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüyor olmaları gerekir fakat benburdan bunun gerçekleştiğini göremiyorum herkes sadece kendi tarafından bakıyor bu olaya.

Kafeler ve diğer işletmeler açılmalıydı çünkü insanlar iflas etti, kiralarını ödeyemez hale geldiler. Evet, üniversiteler geleceğimizin gelişmesi için önemli bir noktadalar lakin işletme yerleri de bugünümüzü kurtaracak noktadalar ve ikisi karşılaştırılmamalı çünkü işletme sahiplerinin sahip çıkması gereken aileleri var üniversiteler ise çok başka noktadalar.

Ben açık konuşmak gerekir ise öğrencilerin bu yaptıkları ayaklanmayı şımarıkça buluyorum hatta ilerisine giderek şöyle düşünüyorum aile evinde yapamadıkları şeyleri yapmak için okulların açılmasını istediklerini düşünüyorum çünkü biliyoruz ki ve zamanında gördük ki birçok öğrenci devamsızlık sebebi ile derslerinden kaldı veya çoğu derslere düzenli bir şekilde girmedi online eğitimde bile derslerine girmeyen öğrenciler şimdi okulları açmadınız diyerek ayaklanıyor bu işte bir tezatlık var bence. Bazı öğrenciler ise tamamen hükümete karşı olmak için ayaklanmaya çalışıyorlar ama konumuz siyaset değil maalesef, insan sağlığı.

Geleceğimiz dediğimiz gençlerden beklenen hareketler kesinlikle bunlar değil daha mantıklı daha tarafsız bakan özgün düşünceli gençler istiyoruz, koyun sürüsü değil.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: