Bir Şey Söyliyim mi?

Bugün içimizden geçen her şeyi söyleyelim haydi kimden nefret ediyorsak kimi seviyorsak her şeyi avaz avaz bağırarak söyleyelim.

İnsanın en büyük sırdaşı kendisidir aslında içinde tutup kimseye söyleyemediği hatta bazen kendine bile söylemekten çekindiği binlerce sırrı vardır insanın. Yani aslında insan kendi başına tam olarak bir sır küpüdür.

Anlatınca rahatlayacağını bilsen de çoğu üzüntünü kimse ile paylaşamaz sadece susarsın. Kendi kendinle dertleşmek birisi ile konuşmaktan daha iyi gelir bazen sana ve bunu herkes bilse de kimse söylemez. Mutluluğunu gizlersin bazen kimse elinden alamasın diye, çığlıklar atmak istediğinde haykıra haykıra susarsın. Mutluluğunu kimse ile paylaşmazsın.

Duygularını, sırlarını, anılarını her şeyini kendi içinde ayrı bir şekilde yaşar ve kendi kendinin arkadaşı olursun. Susmak aslında insanın en büyük silahıdır, konuşmaktan daha kuvvetli bir silahtır. Susmayı bilen her insan daha kuvvetli donanmıştır, fazla konuşan insan ise açıktır her türlü tehlikeye. Evet, susmak çoğu zaman daha iyidir fakat insan bazen konuşmak istemez mi?

Arkadaşına, ailene, sevgiline bazen bazı şeyleri anlatmak istemez misin? Susmak, güçlü bir tavır olsa da insanın sonunu hazırlar bazen. Bir nevi intihar türü olabilir susmak da her şeyi kendi aşamazsın sonuçta.

Haydi bugün konuşalım söylenmemiş, hep sustuğumuz acılarımızı, mutluluklarımızı bağıra bağıra konuşalım, haykıralım dünyaya ne kaybederiz ki? Sana bir şey diyeyim mi? Tutma içinde hiçbir şeyi konuşalım gitsin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: