Tecavüz

Bir kadın herkesin önüne geçip kendine bile itiraf etmekten çekindiği şeyi açık açık söyleyebiliyorsa yani tecavüze uğradığını yüksek bir sesle söyleyebiliyorsa kanıt mı gerekir gerçekten? Bu ülkede bir kadına inanmak ve onu korumaya geçmek için öldürülmesi ve halkın ayaklanması mı gerekiyor?

Tecavüz; en aşağı indirgenmiş bir şekilde sadece kadınlar üzeriden görülen bir konu fakat bu dünyada çocuklar, hayvanlar ve bazen erkekler de tecavüze maruz kalıyor ve çoğu zaman bundan utanıldığı için sessiz kalıyorlar en kötüsü bazı masum çocuklarımız bunun tecavüz olduğunun bile farkına varamıyor.

Tecavüze uğrayan değil tecavüz eden utanmalı hatta utancından yerin dibine bile girmeli fakat bu böyle olmuyor işte özellikle bizim ülkemizde. Eğer tecavüze uğrayan bir kız çocuğu ise ömrü boyunca bir leke taşıyormuş gibi hissediyor ve hayatı bunun üzerine kurulu bir şekilde devam etmek zorunda bırakılıyor artık namusu yok sonuçta bizim ülkemize göre.

Demek istediğimiz tecavüze uğramış insanlar zaten olduğundan fazla acı çekiyor hadi tecavüz değil taciz diyelim en basit haliyle ki bunların hiçbirisinin basit hali olamaz tacize uğrayan insanlar bile uzun zaman bunun etkisinden çıkamıyor kendine gelemiyor. Biz bu insanlardan gerçekten ne istiyoruz?

Bu tür cinsel şiddete maruz kalan insanlar utanarak ve bazen zorunlu bir şekilde yaşamış olduğu olayı anlatabiliyor yani kendine bile itiraf edemeden sesli bir şekilde söylemek zorunda kalıyor ve bu yeterince zor değilmiş gibi biz bir de kalkmış delil mi istiyoruz?

Bir insan bu konuda neden yalan söylesin ki özellikle bu ülkede artık o insanları rahat bırakalım önceleri tecavüze uğramış ama üzerinde şu varmış, şu saatte dışarıdaymış, ya zaten sevgilisiymiş gibi bahaneler bulduk şimdi de delilleri tartışıyoruz. Tecavüzün ne bahanesi ne de delili olmalı!

Tecavüz’ için 2 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: