Sosyal Medyada Aşk

Eskiden insanlar birbirleri ile iletişim kurabilmek içim mektup yazarlarmış, cevabının ne zaman geleceği belli olmadan öyle özenli bir o kadar karşılıksız bir şey bu.

Şimdilerde ise sosyal medyada tanışıp, evlenen insanlar var çevremizde her geçen gün de sayıları fazla fazla artmakta. Peki ne kadar tanıyorlardır birbirlerini ne kadar aile olunabilir veya? Günümüz ilişkileri o kadar fazla meydana döküldü ki özel hayat diye bir şey kalmadı. Evlenmeler sosyal medya aracılığı ile yapılıyor, boşanma nedenleri sosyal medya oluyor.

İnsanların yararı için geliştirilen interneti ne hale getirdik haberimiz yok. Gerçekten mümkün müdür yani bir insanın sadece fotoğraflarını veya sesini beğenip sevmek, sevilmek ve daha ilerisine gitmek. Böyle tanışılır mı bir insanla ve böyle tanıştığın birisi ile aşk yaşanır mı?

Her zaman diyoruz ki sosyal medya aslında bizim kimliğimiz değil olmak istediğimiz kişinin kimliği yani yaşayamadığımız ne var ise oraya koyuyor ve o kişi bizmişiz gibi davranıyoruz. Fotoğraflarımız, kimliğimiz sahteleşiyor ve sahte kimliğimiz ile sahte bir kimliğe sahip olan kişiyi tanıyıp sevebiliriz öyle mi?

Eskiden narin olan her şey şimdilerde o kadar basit ki sahte bir aşk yaşamak çok mümkün. Eskiden gözlere, hareketlere ve konuşmalara önem verilirdi şimdi ise dm kutluları, takipçi sayıları veya nerede nasıl fotoğraf çekildiği önemli olan bu önemli sandığımız zırvalıklar ile mutlu bir aşk yaşanmaz ki.

Ben çok net bir şekilde söyleyebilirim ki sosyal medyada yaşanan aşk dolandırıcılıktan ibarettir hem kendini hem karşındakini kadırmaktır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: