Gitmek

Emre Aydın bir şarkısında gitmek istedin ve gittin diyordu tam olarak bunu yaptın sonunu düşünmeden, var olan sevgiyi hiçe sayarak. İnsanlar öyle birden bire yaşanmışlıklardan vazgeçebiliyor ve kalan hiçbir şey yapamıyor. İnsanın çaresiz kaldığı bir durum bir insanın sırtına bir şeyler anlatmak oluyor sanırım.

En azından şunu düşünseydin mesela giderken; sen gideli bilmem kaç sene geçmiş ve fani dünya bu ya bir yerden denk getirmiş hayat bizi ya o zaman ” iyi ki ” diyemezsen de keşkeler sararsa dilini o zaman ne yapacaksın?

İnsan giderken ya da gitme kararı almışken düşünmeli hem yaşanmışlıkları hem de yaşanamayanları düşünmeli ki keşkelerle değil iyi kilerle geçsin hayatı. Ben sen giderken sadece kendi pişmanlıklarımı değil senin keşkelerini de düşünerek gitme demiştim halbuki dinlemedin bile.

Şarkılardan örnek vermişken Bengü de diyor ya hani giden kaybedendir, gittin kaybettin diye sen de kaybedeceksin demek ki insanlar bilir de söyler bazı şeyleri giden sen isen kaybeden de sen olacaksın. Sen bunları yaşarken ben mutlu olacağım demiyorum ama pişmanlığını görmek için can atıyorum çünkü sen arkanda yıkık bir ev bırakıp giderken ne olacağını düşünmeden gittin.

Yıllar sonra o bakışta pişmanlığını gözlerindeki pişmanlığı görmek için can atıyorum sevgilim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: