Bayım

Bayım, size neler söylesem az kalacak, ağzımı açsam fazla gelecek. Ne desem anlamsız olacak yani. Ne ara bu hale geldiğini düşünmeden edemiyorum. Halbuki seneler önce bir prenses masalında baş rol olduğumu zannetmiştim. Prensesler aslında her zaman zor bir hayat yaşar beyaz atlı prensi bekleme sebepleri de budur. Prensleri de hak etmek için birçok şey yaparlar ya yedi cüce ile yaşar ya da bir kurbağayı öpmek mecburiyetinde kalırlar. Ben de sizi hak etmek içim milyarlarca şey yapmıştım hem de asla yapmam dediklerimden. Sizin gitmeniz bayım bu hayatta hak ettiğim son şey değil miydi?

Bayım, geçtiğim her sokaktan, kafamı koyduğum her yastıktan sizin kokunuzun bana denk gelmesi hayatın mizah anlayışı mıydı? Tam iyi olmak üzere iken kulağıma değen bir şarkının her şeyi yeniden başlatması hayatın bana yapamıyorsun işte deme şekli miydi? Seni unutmak, senden vazgeçmek zorunda bırakışın beni zaten bir kez öldürmüştü hayat mezara girmiş ruhuma bile işkence ediyordu ve siz bir kere bile yanıma gelmemiştiniz öyle mi? Seni unutmak hayattaki imkansız kelimesinin karşılığı; sizden vazgeçmek ise yaşarken ölmenin tanımıdır en azından benim için.

Bayım, ardınıza bir kere bile bakmadan hayatımdan çekip gitmiş olmanız beni öldürmüş olsa bile sevgimi öldürmeye yetmedi. Öyle güçlü bir sevgim var ki içimde size dair hiçbir güç bunu bitirmeye yetmez. Size bu sevgiyi beslerken içimde sonunu düşünemedim, düşünmüş olsaydım ve sonunun böyle olacağını bilseydim de kalbimin en kuytu yerlerinde sevgimi yeşertirdim sizin için.

Bayım, öyle bir anda gelmiştiniz ki bana hazırlıksız yakalanmıştı yaralı yüreğim. Zorlandı zavallı, aciz bedenim sizi karşılayabilmek için. Özensiz değildi, yorgundu sadece kalbim. Uzun sürdü sevginizle aydınlanması karanlığımın. Geç de olsa anlamıştım sizin sevginizin bana bir ilaç olacağını. Peki ya hangi doktor ameliyat esnasında hastasını terk ederdi, hangi öğretmen öğrencisinin öğrenmesi zaman alıyor diye onu okuldan atabilirdi? Siz bana neden böyle yaptınız bayım?

Gitmeyin bayım, size hâlâ ihtiyacı olan küçük bir kız çocuğu tanıyorum sadece siz ellerinden tutarsanız tekrar yürüyebilir en sevdiği yollarda. Gitmeyin bayım, siz olmadan bu hayat zor gelecek dayanamaz zayıf bedeni bu hayata. Eğer giderseniz bayım, bu küçük kız yalnızlıkla başa çıkamayacak. Küçük elleri her zaman soğuk kalacak eğer siz tutmayı bırakırsanız. Evet bayım eğer gitmiş olursanız bir çocuğun ölümüne sebep olacaksınız ve ben biliyorum ki siz çocuklara hiç dayanamazsınız. Her çocuğa baba gibi bakışınızdan anlamıştım çocukların sizin için önemini. Yapmayın bayım, ölümüme sebep olan o kişi siz olmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: