Yorulmuş Güç

Başınıza binlerce şey gelir ve hepsinde dersiniz ki bu kadarını artık kaldıramam, bir yere yıkılıp orada kalmak, düştüğünüz yerden bir daha kalkmamak istersiniz. İnsan bazen ne olursa olsun ağlayamaz siz anlatınca ağlayabileceğinizi düşünür, içinizi dökmek istersiniz. Peki ne olur? Çevrenizden sen güçlüsün saçmalama, ya buna mı üzüldün gerçekten… gibi içinizi rahatlatmayacak cümleler duyarsınız.

Sen güçlüsün! Gerçekten güçlü olmak istedin mi istemedin mi kimsenin umrunda değildir. Belki de sen tırnağın kırılsa ağlayacak birisin ama hayat seni üstüne dünya yıkılsa ayakta kalabilecek güce getirdi yani belki de sen güçlü olmaya mecbur bırakıldın ama artık yorulmuşsundur güçlü olmaktan. Sahi, yorulmadın mı?

Her şeye gül ve geç, her şey berbat olsa da çıkış bulmaya çalış ve mutlaka bir çözüm bul, herkesin derdini dinle ama sana sıra gelince hep sen güçlü ol. İnsan yoruluyor gerçekten dimi?

Ben güçlü olmaktan hatta güçlü kalmaktan çok yoruldum. Ben de en ufak şey de ağlamak istiyorum artık. Birisiyle dertleştiğimde sen güçlüsün, bunu da atlatırsın gibi şeyler duymak istemiyorum artık, ben güçlü olmak istemiyorum bu beni çok yordu.

Ağlamayı çoğu insan küçümsüyor olsa da ağlamak da cesaret ister aslında. Güçlü olan yani güçlü sanıp öyle gördüğümüz insanlar aslında ağlamaya korkan insanlardır. Ben artık bağıra bağıra ağlamak istiyorum, içim söküle söküle ağlamak istiyorum o zaman diner belki yorgunluğum. Ben güçlü olmaktan çok yoruldum!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: