Sen de Herkes Gibisin

Gün gelir birisine rastlarsın ve o kişi artık senin için herhangi birisi olmaktan çıkar. En azından senin için ” birisi ” haline gelir. Senin dünyanda o kadar önemli bir yeri sahiplenir ki onsuz kendi dünyanı yönetemeyecek hale gelirsin

Kendi ellerine gönlünün tahtını ona verirsin dersin ki; Burası artık senin evin. İstersin ki o da senin benimsediğin gibi benimsesin seni. O olmadan bir hayat düşünmek bile istemezsin. Sevdan seni öyle bir hâle getirir ki onsuz yemek yiyemez, uyuyamaz hatta onsuz nefes alamaz hâle gelirsin

Sana ne olduğunu anlayamazsın her şarkıda onu ararsın, herkesin yüzünde ona benzer yerler ararsın. Dünyanın en mutlu insanı olduğunu zannedersin, dünyanın olmasa da kendi dünyanın en mutlu insanı oluverirsin aslında. Çiçekler açar gönlünün en kuytu yerlerinde, artık yaşamak için bir sebebin olur.

Sonra zaman sana aslında o kişinin düşündüğün kişi olmadığını gösteriverir neye uğradığını şaşarsın. Kurulan onca hayal, beklenti her şey birden mum gibi sönüverir. Dünyan başına yıkılır altında sadece sen ezilirsin. Belki aldatılır, belki sevgi göremezsin ama bir şekilde hayal kırıklığı ile dolar kalbin.

Sana aşkı öğreten o insanın sana aşık olmadığını anladığın an öldüm zannedersin en kötüsü de odur ya ölemezsin. Tüm bu yaşanmışlıklara rağmen nefes almaya mecbursundur hatta gülümsemeye bile zorunlu bırakır hayat seni.

Halbuki yatağına girip bir daha çıkmayacak kadar yorgun hissettirir hayal kırıklıkları seni. Bir insan bir insana şifa da olabilir dert de olabilir. Sen ona şifa olmuşsundur ama o sana dert olmak ile kalmıştır.

O zaman haydi Nazım Hikmet Ran’ın sözleri ile cevap ver ona şimdi bağıra bağıra de ki:

Kalbimde kalbine yok bile kinim,

Bence artık sen de herkes gibisin!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: