Gölge

Ağaç gölgesi nasıldır bilirsiniz; yazın bunaltıcı sıcağında derin bir nefes alıp oturabileceğiniz, kendinizi dinleyebileceğiniz sakin huzurlu yer. Kışın da karın, yağmurun şiddetinden korur yani tam anlamı ile tam bir kurtarıcı.

Hele çınar ağacı öyle bir heybetlidir ki bir ya da iki kişi değil birçok kişiyi korur gövdesindeki, dinlendirir herkesi. Öyle renkli renkli meyveleri yoktur belki hatta çoğumuz kendisini tanımayız bile ama usul usul esintisiyle huzur verir herkese. Heybeti yeter cümle aleme.

Ben çınar ağacının bu duruşunu, heybetini babalarımıza benzetiyorum. Koca bir aileye yeten, fiziksel olarak olmasa da bazen gölgesinin yettiği o heybetli babalara. Bazılarımız eksik kalıyor bu gölgeden o yüzdendir belki hayatın onları fazlaca yorması.

Çınar ağacıdır babalar, gölgesinin altında birçok kişinin dinlendiği, nefes alabildiği koca bir ağaçtır babalar. Yıllandıkça heybetlenen ve daha bir sürü insanı gölgesine katabilecek güce gelen o güzide babalar.

Koca yüreklerine tüm aileyi alır, dışarıdan gelebilecek her türlü tehlikeye karşı herkesi korurlar. Çınar ağacıdır babalar, bazen sadece heybeti yeter. Maddi manevi her şeyi karşılamak için simsiyah saçlarını ağartırlar ömürleri geçtikçe.

Çınar ağacıdır babalar bazen sadece gölgeleri yeter. Hayat sizi gölgesiz bırakmasın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: