Anlatabilseydim

Gece vakti, bir sahil kasabası, ay ışığı, sen ve ben…

Seni ne çok sevdiğimi belki anlatabilirdim o zaman gözlerinin içine bakarak çünkü bu cesaret ister yani gözlerinin içine bakarak konuşmak.

Gözlerin mavi olmamasına rağmen bir okyanus kadar derin, gözlerin yeşil olmamasına rağmen ormanlar kadar huzur verici, gözlerin siyah olmamasına rağmen kayboluveriyor insan. Senin gözlerinin içine bakmak sevgilim cesaret ister.

O sahil kasabasına seninle oturmuş denizin en tehlikeli, en durgun halini izlerken elimizde şarap kadehleri anlatabilseydim benim için nerede ve ne kadar önemli olduğunu.

Anlatabilseydim sana sevgilim, hayattan vazgeçtiğim zaman elimden tuttuğunu ve beni o karanlık dipsiz kuyudan nasıl çıkardığını.

Anlatsaydım keşke sana hayatta kimseyi sevemezken sana bir ömür bağlandığımı hem de eskilerin dili ile bir pamuk ipliğiyle görünmez bir şekilde sana bağlı kaldığımı.

Kokunu sana anlatsaydım, bir insana nasıl ömür boyu huzur verebileceğini. Sen de bilirdin o zaman nasıl sevilmeye değer birisi olduğunu.

Sen hayat boyu karşılaştığım en güzel hediyesin. Sen bu hayatta tesadüflerin aşka çıktığı kapısın. Sen bu dünyanın güzel ve saf kalmış tek yanısın. Bana hayaller kurdurtan bir üstadsın. Sen iyi ki varsın sevdiğim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: