Zihnini Serbest Bırak

Kalıplaşmış düşünceler vardır insanın zihninde yer edinmiş olan ve asla vazgeçilemeyen. Toplumsal adetler, gelenekler oluşturur çoğu zihnimizdeki sabit kalmış olan bu düşünceleri.

Yapamazsın, edemezsinler ile büyüyoruz sonra da bu düşünceleri değiştiremiyoruz. Kendi zihminizde kendimize bir hapishane yaratıyoruz. Kendimizi sonsuza dek o hapishaneye mahkum ediyoruz, hayal kurmayı bile yasaklar hale geliyoruz.

Ne hayallerimize ulaşmak için bir sebep kalıyor ne de hedeflerimize ulaşabileceğimize dair umudumuz kalıyor içimizde zihnimizdeki tutsaklıktan dolayı.

Dışarıdan belki çok özgür görünüyoruz ama aklımızda hep ellerimiz, ayaklarımız bağlı bir kafesteyiz. Sadece burnumuzun ucunu görebiliyor daha ileriye bakamıyoruz.

Fiziksel olan tutsaklık kötü de olsa bir umudu oluyor insanın tutsaklığının biteceğine dair fakat zihinsel tutsaklık insana ölümüne kadar eşlik ediyor.

Herkes bir şekilde baskı yaparak zihnimize kelepçe vuruyor lakin buna en çok biz izin veriyoruz. Zihninizi serbest bırakın yeni fikirlere, yeni alışkanlıklara, yeni olan her şeye açık kalsın aklınızın en karanlık uçları.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: