Beyaz Yol

Sizin de bazen bir fare gibi kapana sıkışmış hissettiğiniz oldu mu? Nefes almak güç gelir hani nereye gideceğinizi ne yapacağınızı bilemediğiniz zamanlar… Tek kurtuluş ölüm gibi gelir hani nefesin tamamen kesilse rahatlayacaksın sanki.

Hayatımız kapkaranlık bir yola dönüşür yaşadıklarımızın etkisi büyük olsa da düşüncelerimiz baş rol oynar bu karanlıkta. Yeni bir yol çizmek çok uzak görünür bize aklımızın ucun dahi geçmez.

Yapamam. olmaz gibi kelimeler ile zihnimizi kara bir deliğe çevirir o şekilde nefes almaya çalışırız mümkünmüş gibi. Her şey üst üste geldiği zaman bitti deriz, bir daha düzelmeyecek hiçbir şey, hayat bu işte benim hayatım da burada son buldu.

Gözlerimizi karanlık ile kapar karanlıkta açarız. Bu karanlık yolda devam ederken önümüze çıkan iyi şeyleri de bir kalem de silip atarız aslında hayatımızı kendimiz düzeltmek istemeyiz. Farkında olmayız kendimizi uçuruma sürüklediğimizi.

Halbuki beyaz bir boya kovası alsak ve karanlık sokaklarımıza bembeyaz bir yol çizsek her şey daha farklı olur bizim için. Kötü anlarda insan ellerini kollarını bağlanmış zanneder, çaresiz kalır ya da kaldığını sanır.

Beyaz yolları olmalı insanın, yol kenarlarında çiçekleri olmalı… Kimse oturup hayatına ağlamamalı, çiçekler dikin yol kenarlarınıza, beyaz yollarınızdan hiç ayrılmayın. Karanlık sizi çağırsa da beyazdan ayrılmayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: