Kadındır Her Şeyin

Bir kadınla başladı hayat. Bir kadın doğum yaptı ve insanoğlu meydana gelmeye başladı.

Eski çağlarda genellikle bir kadın heykelciği göze çarpar; aşırı derecede tombul olan kadın bir taht üzerinde oturmuş biçimdedir. Bu heykelcik kadının doğurganlığı sebebi ile ne kadar kutsal olduğunu göstermektedir.

Eski çağlarımızda yani insanlarına ilkel dediğimiz çağlarda kadına verilen kıymet heykelden başlayarak her türlü sanata yayılmış biçimdedir. Sanatın düşünce ifadesi olduğunu biliyoruz yani eski insanlar için kadının baş tacı olduğunu, kadın olmaz olmaz dediklerini görebiliyoruz.

Modern insanlarımıza bakalım bir de! Şu an günümüzde veya birkaç sene öncesinde kadının öldürülmediği veya şiddet görmediği bir gün hatırlayabiliyor musun? Hadi diyelim öldürülmedi, bugün birisinden dayak yemedi peki tecavüz, taciz bunlara maruz kalmadığı bir gün var mı hafızanda?

Artık ülkemiz ve haber bültenleri bu duruma o kadar alıştılar ki kadın öldürülmüş haberini duyduktan sonra tepki bile gösteremez hale geldik. Öldürülen veya şiddet gören kadınlar kim umurumuzda bile olmaz hale geldi.

Kocasını aldatmış vurun gitsin, kocası eve geldiğinde yemek hazır değilmiş dövün gitsin, üzerine gelecek olan kumayı kabul etmemiş gömelim sussun… Kocası, sevgilisi olacak o insanlara itaat etmeyen her kadının sonu hemen hemen aynı durumda. Şu an birçok çocuğumuzun annesi mezarda, babası ise hapiste. Peki soruyorum o aciz mahluklara değer miydi?

Saat 3′ te dışarıdaydı tecavüze izin vermiş, şort giymiş nefsine karşı koyamayan aciz mahluk zevke gelmiş o halde istediğini yapabilir, gözleriyle ona izin vermiş o zaman elleyebilir, üvey kızı evde pijama ile dolaşıyormuş üvey babası onu taciz etsin diyeymiş… Namus namus diye kadının başının etini yiyen o adam zannedilen erkeklere söylüyoruz namus kıyafette değil karakterdedir ve çoğunuza nasip olmamış!

Erkekler gece dışarı çıkabilir, erkekler her ortamda istedikleri gibi alkol tüketebilir, erkekler istediklerini giyebilir çünkü kadınlar onlara tecavüz edebilecek bir organa sahip değildir öyle mi?

Evli olan erkek pekala eşini aldatabilir, çocuklarına bakmayabilir, sabahtan akşama kahvehanede oturabilir bunun yanında eşini çalıştırabilir, karısına ve çocuklarına köleymiş gibi davranabilir sebebi de kadınların onlara hesap soracak ya da şiddet uygulayamacak olması olabilir öyle mi?

Değil efendim! erkek gözlerine sahip çıkabilecek ki kadın istediği saate istediği yere gidebilsin, erkek göz kapaklarını indirecek ki kadın istediğini giyebilsin. Erkekler nefsine sahip çıkamıyor diye kadınlar kendini kısıtlamak zorunda değildir!

Kadın; annendir, kızındır, sevgilin ve kardeşindir… Kadın bu hayatta bir çok şeydir. Kadın olmazsa ne olurduk diye düşünmeyenler bu sözlerimiz! Kadın olmazsa çocuğun olmazdı, ağlacak bir omuz olmazdı yanı başında, kadın olmaz ise insanoğlu olmazdı! Kadınları bu hayattan mahrum bırakan o insanlar mahkemede kravat taktı diye cezaları düşürülmemeli, tecavüz var ise ortada kadının ne giydiğinin bir önemi olmamalı. Bu tür vakalarda cezaya indirimi kabul etmiyoruz, etmeyeceğiz!

Kadındır Her Şeyin’ için 2 yanıt

Add yours

  1. Demirel’in bir sözü vardı: “Yürümekle yollar aşınmaz.” diye. Konuş kardeşim konuş: “Konuşmakla diller aşınmaz. Kadınlar, kadınlara sahip çıkamıyor. Kuvvet, hakka üstün geliyor. En azından bir şeyler yapmaya çalışıyorsunuz, elinize sağlık diyorum.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: