Erkekler Ağlamaz!

Kadına şiddeti bir önceki yazılarımızda anlatmıştık bir de hiç farkında olmadan erkeklere yapılan psikolojik şiddete bakalım.

En başta toplumumuza yerleşmiş olan ” Erkekler ağlamaz!” lafına bakalım. Neden erkekler ağlayamasın neden onlara bu denli zor bir şeyi dayatıyoruz. İnsancıl değil midir ağlamak, erkekler insan değil mi? Bırakalım onlar da canları yandıklarında ağlayabilsinler özgürce, üzüldüklerini gizlemek zorunda kalmasınlar.

Mesela bir baba sert ise oğlu ya çok pasif günümüz dili ile ezik ya da babasından da sert bir adam haline geliyor. Ancak, biz erkeklerden ne kadar fazla şey beklediğimizi fark bile etmiyoruz.

Sert, maço olsun istiyoruz sonra kıro diyoruz yok ya biraz daha kibar olsun diyoruz bu sefer de çok yumuşak hiç erkek gibi değil diyoruz. Kıskansın diyoruz sonra çok kaba diyoruz kıskanmadığında ise ne biçim seviyor bu böyle diyoruz. Erkeklerden ne istiyoruz?

Bence tam olarak ne istediğimizi bizlerde bilmiyoruz. Kadına gösterilen şiddet her tülü ortada evet bunu tamamen kınıyoruz hepimiz ama erkeğe yapılan bu psikolojik şiddeti de desteklemiyoruz. Erkekleri özgür bırakın!

Erkekler Ağlamaz!’ için 2 yanıt

Add yours

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: