Bugün Hangi Maske?

İnsan yaşamında duygu değişimleri çok fazla görülmektedir. Sinir, mutluluk, hüzün… birçok duygu değişimi yaşayabiliriz günün her saatinde. Bu duyguların bazen bir açıklaması yoktur bazen de yapamayacağımız açıklamaları vardır.

” Nasılsın? ” sorusuna çoğu kez ” İyiyim ” cevabı verilse de çoğu zaman iyi değilizdir bu cevabı vermemizdeki maksat ise ” Neden? ” sorusu ile karşı karşıya gelmek istememizden kaynaklanmaktadır. Üzgün olduğumuz zaman bunun nedenini paylaşmak istemeyiz bazen ya da mutluluğumuzu saklamamız gereken durumlar vardır tam olarak bunlar için birçok maske kullanırız günlük hayatımızda.

İş yerinde olan sinirimizi kimseye gösteremeyiz, aile evinde yaşıyor isek aşk acımızdan kaynaklanan hüznümüzü gizlemek mecburiyetinde kalırız veya dostumuz üzgünse mutluluğumuzu ona göstermek istemeyiz.

En çok mutsuz hissettiğimiz zaman ‘ Neden? ‘ sorusundan kaçmak için insanlardan hislerimizi saklarız. Neden sorusuna cevap vermek zorunda kalırsak daha çok üzüleceğimizi düşünürüz. Bir maske takar yüzümüze mutlu gözükürüz.

Belki de bazen kendimize yalan söylemek isteriz, kendi duygumuzu kendimizden saklarsak daha güçlü olabileceğimizi düşünürüz belki. Sen bugün neler yaşadın acaba hangi duygunu kimden saklamak istedin?

Sen bugün hangi maskeni taktın?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: