Sahipsiz

Bazen hayatımızın zor olduğunu, çekilmez bir hal aldığını düşünüyoruz. Her şeyden, herkesten şikayetçi olup hayatımızı daha da zorlaştırıyoruz.

Özellikle ergenlik dönemimizde yani en isyan eden yaşlarımızda annemize, babamıza denmeyecek laflar der ve çoğu zaman içimizden küfürler ederiz. Hiç düşünmeyiz çocuk esirgemede veya sokakta bir annenin sıcaklığını, bir babanın gölgesini bilmeyen çocukları.

Bir şeylerin kıymetini bilmemiz için illa ki kaybetmek gerekiyor çünkü. Hayatlarımız ne kadar zor olsa da güzelleştirecek sebeplerimiz vardır ve nedense biz bunları fark edemiyoruz.

Bir çocuk, doğduğu andan itibaren yalnız. Ne nazlanacak bir annesi, ne şefkat bulacak bir babası ne de kimi zaman tartışacağı kimi zaman dertleşeceği kardeşleri var. Hayatta tek başına mücadele etmek zorunda olacak ve hata yaptığı zaman arkasını kimse toplamayacak. Evi, sokak olan bir çocuk.

Biliyorum, bazılarımız küçük yaşta babasını veya annesini kaybediyor ama yine de çoğu zaman sahipsiz kalmıyor. Ölümlerden sonra isyan ediyoruz elimizde kalanın kıymetini bilmeden. Bizden kötü durumda olanları görmeden.

Sahipsizlik, kimsen olmadan hayatta kalmanın en zor hali. Bir yetime gülümsemenin, bir öksüzün başını okşamanın onlara ne kadar mutluluk vereceğini bilmeden yaşıyoruz.

Sahipsizlik, herkesten her zaman medet umma durumu. Bir şey için değil para, mal, mülk için değil sadece sevgi için insanlardan medet ummaktır sahipsizlik.

Sahipsizlik, hem herkese güvenmek istemek hem de hiç kimseye inanmadan, güvenmeden hayata devam etmektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: