Geleceğe

Geçmişe söylemek istediğimiz sözler söyleyerek sadece içimizi rahatlatabiliriz fakat geleceğe söylenen sözler hayatınızda büyük değişimler oluşturabilir. O zaman haydi geleceğimize…

Hayallerinin arkasından koş, pes etmeyi aklından bile geçirme. Pes edince hayatın daha güzel olmayacak sadece ömrün boyunca keşkeler ile yaşarsın. Yürü, ardına bakmadan, kimsenin seni durdurmasına izin vermeden sadece yürü. İlerle ki geçmişine takılıp kalma. Geçmiş seni sadece kötü zamanlarına iter, o anlardan kurtul.

Kendinden taviz verme. İnsanlar seni olduğun gibi sevmeli. Taviz vermek ile fedakarlık aynı şey değil sakın bunların ikisini birbirine karıştırma. Kimseyi seni sevmesi için zorlama sevmek isteyen zaten sever. Hiçbir şey için kendini zorlama kimseyi de zorlama.

Hedeflerin olsun hayatta ve hedeflerini hayatının ilk sırasına koy. Hedeflerinden şaşmadan hayatına yön ver ve öyle devam et. Hiçbir şeyin ve hiç kimsenin seni hedeflerinden yıldırmasına izin verme.

Yurt dışına çık, dünyayı gez farklı şeyleri görmekten, tanımaktan kimseye zarar gelmez. Farkı olan hiçbir şeyden korkma üzerine yürü ve onları gör bunlar senin hayatını şekillendirecek güven bana.

Korkuların olacak karanlıktan, yalnızlıktan ve birçok şeyden korkabilirsin bu gayet normal insancıl bir durum ama bunları yen. Üzerine yürü korkularının seni bu hayatta hiçbir şey korkutmasın hepsinden kurtulabilirsin inan bana. Korkular insanların zayıflıkları, senin zayıflığın olmasın bu zayıflıklardan kurtul.

Sev, çokça sev. Sevmekten korkma sevdiğin her şeye sarıl. Sevgi bu dünyayı güzelleştirecek tek şey. Her şeyi sev emin ol sevdikçe için güzelleşecek.

Kendini anlatmanın yollarını bul. Yazı yaz ya da bolca konuş yeter ki kendini anlat. Kendini anlatmayı öğren. Kendine güven ön planda olmak seni gurulandıracak. Kimseden takdir bekleme, kendin kendini takdir etsen ve sadece sen kendin gurur duysan yeter.

Not: Eskiden, bugünden ve gelecekten söyleyemediğin ne varsa söyle.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: