Yağmur

Dünya eski çağlarda başlı başına güzellik abidesi imiş zamanla insanlar birbirini bulmuş ve çoğalmaya karar vermişler tabi ki bu insanların doğasında olan bir durum kimse bunu yadırgayamaz. İlk insan bu yana aslında içten içe yasakları çiğnemek adı altında kötü huylarımız olduğunu da inkar edemeyiz.

Dünya; deniz, gökyüzü, ağaçlar, kumsal, kuşlar, kelebekler, güneş… hepsi insanı kendine hayran bırakan doğa güzellikleri dünya kendi başına bu kadar güzel iken kim ne yaptı da biz çirkinliğinden bu kadar şikayet eder bir hale geldik?

Ah! Tabi ki insanlar hem bozup hem şikayet eden acizlik abidesi. Murathan Mungan’ ın da dediği gibi biz büyüdük ve kirlendi dünya diyorum. Ormanları yakıyor sonra temiz hava kalmadı diye şikayet ediyoruz, denizlere çöp atıyor sonra pis oldu diyoruz. Dünya mı çirkinleşiyor yoksa içimizdeki kötülüklere teslim mi oluyoruz?

Biz kötü bizim yaşadığımız dünya da bizim yüzümüzden kötü. Bu yüzden ya yağmur temizle dünyamızı, güzelleştir. Bizi es geçme kötülüklerimizi al götür içimize akan damlalarınla.

Yağ yağmur yağ ki temizlensin ruhumuz.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: