Türk Dizileri

Eski zamanlarda televizyonlarda tek kanal olduğu zamanlarda ailelerimiz heyecanla oturur pazar sabahları çıkacak olan kovboy filmlerini beklerlermiş. Bana sorarsanız en mutlu olduğu anlardı o zamanlar.

Daha sonra televizyon dünyasının gelişmesi ile birçok şey başlamış şu an bile yeşil çam dediğimiz durumlar yani. Şu an izlediğimizde en duygusal sahnelerde bile kahkaha atıyoruz, aşırı kalitesiz ve basit geliyor ama Nuri Alço filmleri hariç hepsi çok masum.

Eski zaman dizileri veya filmleri evet basit hatta çok komik ama şimdiki dizilerin konularının hiçbirisi yok o zamanki dizilerde. Şimdi televizyonu küçük bir çocukla izlemek aşırı derecede tehlikeli mesela. Ya silah, kavga, mafya çeteleri ya da kocalarını aldatan ve başkasından hamile kalan kadınlar bir başkası ise karısı aldatan ve yuvasını bozup karısından daha genç bir kadınla evlenen adamlar…

Dizilere göre her zaman kadınlar tehlikeli mutlaka bir entrika içerisindeler ve adamlar bunları anlamayacak kadar salaklar. Sorsanız gerçek hayatı anlatıyorlar tabi ki diziler gerçek hayatların yansımasıdır ama bu kadarı da abartı ve gerçek hayatlar böyle ise bu hayatlar dizi olmamalı.

Biz televizyonu günlük telaştan kurtulup ailece izlemek istiyoruz fakat bu Türk dizileri ile mümkün değil. RTÜK her şeye sansür koyuyor sigara, alkol veya argo kelimeler her şeye ama dizilerin konularına müdahale etmiyor. Evli bir adam eşinin olduğu eve eski sevgilisini ‘ sevdam ‘ diye getiriyor ve bizler bunu duygusal bir şey gibi izliyoruz ya da bir adam beş kadınla evlenip evlenip boşanıyor biz buna gülüyoruz.

Bizim hayatlarımız zor aldatan eşler var, birden fazla kadınla evlenen adamlar da var lakin gösterilecek güzel hayatlar, anlatılacak güzel hikayeler de var.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: