Korona

Hayatımıza bomba gibi düşen ve elimizden hiçbir şey gelmeden teslim olduğumuz virüs. En başından beri ne yapacağımızı bilemedik daha sonrası da ne yapmamız gerektiğinin farkına vardık ama bu sefer de bir anlamı olmadı.

Şu an saat kısıtlamaları dahilinde sokağa çıkma yasakları, cafe\restoran yerlerinin kapatılması, maskesiz dışarı çıkmamak gibi birçok yasak almış evlere kapanmış durumdayız. Peki gerçekten işlerin bu noktaya gelmesi mi gerekiyordu bu tür tedbirler için.

Bu virüs ülkemize gelmeden birkaç ay önce birçok ülkede görülmeye başlanmıştı fakat biz uçuşları durdurmadan hiçbir tedbir almadan yolumuza devam ettik. Korona ülkemizde görünmeye başladığında uçuşları durdurduk, okulları kapattık, restoranları kapattık zor da olsa herkes bu düze bir şekilde alıştı. Daha sonra hasta sayılarında bir düşüş yaşandı ve turist sezonunun da açılması ile yasaklar bir bir kaldırıldı. Sonra ne mi oldu? Ülkemizde daha önce ulaşılmamış hasta ve ölüm sayılarına ulaştık. Yaz sezonunun bitmesi ile tekrar yasaklar getirdiler ve bunları esnafı yani küçük esnafı düşünmeden yaptılar.

Başından alınması gereken yasaklar ve tedbirler alınmadığı için şu an bu haldeyiz en azından benim düşüncem bu yönde. Peki sizin ?

Korona’ için 2 yanıt

Add yours

  1. Biz yüz yıllar boyunca düşünmemeye alıştırdılar; zamanı bölüp 60’lar, 70’ler, 80’ler, 90’lar, 2000’ler dediler, her on yıla modalık dizgeler yerleştirdiler; bizi karanlıkta üzerine ışık tutulan tavşana çevirdiler; belki 62 tavşanı ile başladı her şey, benim düşüncem de bu… Teşekkürler…

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: