Çağ

Eski, Orta ve Yeni Çağ hepsinin bir başlangıcı ve bitiş tarihini belirleyen olaylar döngüsünü hemen hemen hepimiz biliyoruz. Çağ kavramı olaylar ile değişecek bir kavram mı tartışılır.

Tarih bilimi insanları bir olay üzerinden diyebiliyorlar ki bu çağ bitti ve yenisi başladı peki bu olaylar üzerinden değişen çağlara bizler uyum sağlayabiliyor muyuz? Teknoloji çağında olduğumuz söyleniyor ve bence bu doğru ama herkes için öyle mi? Bizlerden otuz kırk yaş büyük insanlar da böyle düşünüyorlar mı ya da ilkel zamanlar dediğimiz çağda insanlar gerçekten ilkel miydi?

Ailemizle olan çoğu tartışmada bile genel sebep ‘ anlamama ‘ durumudur bunun sebebi ise büyüklerimizin kafasının olduğu çağ ile bizim çağımız aynı değildir fakat tarih bilimi insanlarına göre hepimiz aynı çağda yaşıyoruz.

Bazılarımız diyor ki sen özgür bir bireysin ve istediğin gibi davranabilirsin bazıları da diyor ki sen her şeyinle herkese karşı sorumlu bir insansın her hareketine dikkat ederek yaşamalısın.

En yeni çağda yaşıyoruz, en modern, en özgürlükçü zamanlardayız lakin daha düne kadar baş örtüsü sorunumuz vardı bu konuyu kapattığımızda ise tecavüze uğrayan kadınları açıklıklarıyla suçladık. Gerçekten en yeni, en modern çağda mıyız?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: