Geçmişe..

Hepimiz isteriz zaman zaman geçmişe dönebilmeyi özellikle çocukluğumuza. Oraya dönüp yaptığımız hataları yapmamak isteriz. Çocukluğumuzu olgunlaşmış bir kafa ile yaşamak ve öyle büyümek istiyoruz. Hatalarımızın, yaptığımız yanlışların bizi o olgunluğa eriştirdiğini düşünmeden, fark etmeden..

Neler neler söylemek isterdik o masum çocuğa eğer öyle bir şansımız olsaydı. Mesela ben üzülme derdim, hep gül çünkü sen üzülünce de, hayata isyan edince de yoluna girmiyor hiçbir şey hatta daha bir batıyorsun yerin dibine o yüzden sen zorluklara karşı hep gül ve umut et. Umut gerçekten fakirin ekmeğidir çünkü, umut yaşamak için sebep verir insana. Sen umudunu yitirme derdim umut seni ayakta tutar.

Bir de sevdiklerine çokça sarıl, onlar seni bu hayatın gerçekliğinden korur. Sevgini göstermekten sakın korkma! Her zaman, her an sevdiğini söyle o insanlara çünkü bir zaman geldiğinde bunu yapmadığın için başını duvarlara vuracaksın. Sev, sevmekten korkma biliyorum çoğu zaman acı verir insana ama kalbin olduğunu hatırlatır sana.

İyilik yap, iyiler her zaman kaybeder sözünü kalbi kötü olan insanlar söylemiştir de ve geç çünkü iyilik sana her zaman mutluluk getirir. İyi olmaktan vazgeçme! Sokakta peçete satan çocuğa gülümse, yaşına bakmadan emek veren o yaşlı insana saygı duy onların yüzündeki gülümsemenin sebebi ol, emin ol bu sana çok iyi hissettirecek çünkü iyi olmak sana huzur verecek.

Hayvanları daima sev, onları koru onlar bu dünyada güzel, masum kalan tek şeyler sakın zarar verme! Kapının önüne yemek veya su koymak zor bir şey değil. Haftada bir gün mutlaka barınağa git ve hayvanlarla vakit geçir bu sana hayatın bak aslında ben çok güzelim deme şekli olacak.

Hata yapmaktan korkma, hataların seni, sen yapan şeylerdir. Hata yaparak öğrenir ve hata yaparak büyürsün. Hatasız olmak insanlara göre bir şey değil sen de hata yap ve bunlardan gurur duy.

Ve son olarak en çok kendini sev, kendine saygı duy sen bunu yapmadığın sürece kimse seni sevip sana saygı duymayacak. Önce sen kendini seveceksin. Her gün aynaya bakıp ne kadar güzel\yakışıklı olduğunu söyle kendine.

Peki sen ne demek isterdin o masum küçük çocuğa ?

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com.

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: